"АҚМОЛА ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ СТЕПНОГОРСК ҚАЛАСЫ БОЙЫНША БІЛІМ БӨЛІМІНІҢ ЖАНЫНДАҒЫ СТЕПНОГОРСК ҚАЛАСЫНЫҢ БАЛАЛАР-ЖАСӨСПІРІМДЕР ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ОРТАЛЫҒЫ» МЕМЛЕКЕТТІК КОММУНАЛДЫҚ ҚАЗЫНАЛЫҚ  КӘСІПОРЫНЫ.
ГОСУДАРСТВЕННОЕ КОММУНАЛЬНОЕ КАЗЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ЦЕНТР ДЕТСКО-ЮНОШЕСКОГО ТВОРЧЕСТВА ГОРОДА СТЕПНОГОРСК ПРИ ОТДЕЛЕ ОБРАЗОВАНИЯ ПО ГОРОДУ СТЕПНОГОРСК УПРАВЛЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ  АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ»

, )N\vzq"EhھwX'

  

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

«Өзіңе қарай қадам жаса» әлеуметтік-педагогикалық және көркем-эстетикалық бағыттар түйіскен жерінде кіріктірілген сабағы

«Ақмола облысы білім басқармасының

Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің жанындағы

Степногорск қаласының балалар - жасөспірімдер шығармашылық орталығы»

мемлекеттік коммуналдық  қазыналық кәсіпорны

 

 

 

 

 

 

БЖШО  әдістемелік кеңесі аясында

 «Өзіңе қарай қадам жаса»

әлеуметтік-педагогикалық және көркем-эстетикалық бағыттар түйіскен жерінде

кіріктірілген сабағы

 

 

 

 

Дайындағандар:

Қосымша білім беру педагогтері

Барт О.Г.

Крель А.В.

 

 

 

 

 

Степногорск қ., 2025ж.

Өзектілігі:

Виртуалды ақпараттық кеңістік пен гаджеттер жақында біздің санамызды және сөзбе-сөз айтқанда денемізді жаулап алды. Әрбір жас компьютерде көп уақыт өткізеді. Электроника бізге көптеген мүмкіндіктер мен үлкен ақпараттық өріс берді, бірақ біздің қозғалысымызды алып тастады. Бұл кіріктірілген сабақта біз би мәдениетінің бастауларына қайта ораламыз және қарапайым қозғалыстар қарым-қатынас құралы ретінде қызмет ете алатынын ғана емес, сонымен қатар бидің біздің ішкі күйімізге әсер етіп, реттейтінін дәлелдейміз.

Мақсаты: жасөспірім оқушыларды "еркін би" техникасының элементтерімен және оның эмоционалды және дене жағдайына әсерімен таныстыру

Міндеттері:

1. Денені босаңсыту қабілетін дамыту

2. Қозғалыстағы дененің қалпын үйрету

3. Эмоциялар мен дененің байланысы туралы түсініктерін дамыту

4. Эмоция мен дененің үндесуі шығармашылықты еркін көрсетуге және қойылым сюжетін көрерменге жеткізе білуге ​​ықпал ететіндігі туралы түсінік беру.

Музыкадан туған және бидің қозғалыстағы сезімін бейнелейтін би идеясы американдық биші, еркін би бағытын құрушы және негізін қалаушы Айседора Дунканға тиесілі. Ол жасанды «па» балетінен бас тартып, биде сұлулықты, денсаулықты және адамгершілікті көркем бейнелеу үшін адамның табиғи қимылдарын қолдануды ұсынды.

Сабақтың мазмұны

Құал-жабдықтары

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Сабаққа кіріспе

 

Негізгі кезең:

  • Жаттығулар:
  • Тыныс алу
  •  Интерпретациямен жаттығу
  •  Физикалық стрессті жеңілдету"жгонка" жаттығуы
  • «Қол шалбарда» жүру
  •  Шайқау техникасы
  • "Мысық" жаттығуы»
  • •Спонтанды кездесу: «Айна» әдістемесі

 

  • Эмоциялық көріністер арқылы топтық тактильділік: «Кір жуғыш машина» техникасының модификациясы
  • Шығармашылық өрнек: нейрографияны пайдалана отырып, өздігінен сурет салу

Музыкалық сүйемелдеу

 

 

 

 

 

 

Берілген би фигурасы бар карточкалар

Эмоция карточкалар

 

Ватман қағазы, бояулар, қылқаламдар, су, майлықтар

Қорытынды кезең:

Кездесу туралы рефлексиясы:

Сабақтың қай кезеңі сіз үшін ең қиын болды, қабылдауға жабық, не болып жатқанын түсінбедіңіз бе? Сіз бұл туралы қалай сезіндіңіз?

   Қандай техника сізде физикалық ләззат пен оянуды тудырды? Сіз не сезіндіңіз?

«Әлемді қолдау» кездейсоқ таңдау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мотивациялық сөз тіркестері бар карточкалар

Мұғалімнің өзіндік рефлексиясы:

     Сабақтың мақсаты орындалды ма?

    Топтың эмоционалдық жағдайы

    Маған не оңай болды?

    Қандай қиындықтар болды?

    Маған оларды шешуге не көмектесті (көмектеседі)?

 Сабақтың мазмұны физиологиялық және психикалық сәйкес келе ме оқушылардың дамуы?

 Қосылған интеграция және коучинг сәтті болды ма?

Мен қазір не сезінемін?

 

 

 

Әдебиеті:

1. Борцова, А.С. Танец. Бидің адамның психоэмоционалдық жағдайына әсері. Би мәдениетінің даму тарихы / А.С.

2. Борцова, О.В.Евдокимова. — Мәтін: тікелей // Жас ғалым. — 2022. — No 7 (59). — 113-119 б. — URL: https://moluch.ru/young/archive/59/3159/ (өтініш берген  күні: 21.04.2025).


Текст